Magnus Berntsson (KD)

Bild på Magnus Berntsson (KD)Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti:  Kristdemokraterna
Valkrets: Göteborgs kommun
Född: 1973
Kön: man
E-post: magnus.berntsson[på]riksdagen.se


Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2022-09-26 11:00:00 2026-09-21 10:59:00
Utrikesutskottet Ledamot   2022-10-04 11:00:00 2026-09-21 10:59:00
Konstitutionsutskottet Suppleant   2022-10-12 13:00:00 2026-09-21 10:59:00
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2022-10-20 2022-12-21 23:59:00
EU-nämnden Ledamot   2022-10-04 11:00:00 2026-09-21 10:59:00
Utrikesnämnden Ledamot   2022-11-29 13:01:00 2026-09-29 23:59:00