Doris Håvik (S)

Bild på Doris Håvik (S)Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Socialdemokraterna
Född: 1924
Kön: kvinna


Organ Roll Status From Tom
EG-delegationen Ledamot   1993-10-07 1994-10-03 23:59:00
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1991-09-30 1994-10-03 23:59:00
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1988-10-03 1991-09-30 23:59:00
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1985-09-30 1988-10-03 23:59:00
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1982-10-04 1985-09-30 23:59:00
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1979-10-01 1982-10-04 23:59:00
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1976-10-04 1979-10-01 23:59:00
Socialförsäkringsutskottet Vice ordförande   1991-10-08 12:00:00 1993-10-06 11:59:00
Riksdagens delegation till Interparlamentariska unionen Ledamot   1991-11-19 1994-10-03 23:59:00
Krigsdelegationen Ledamot   1991-10-15 1994-10-03 23:59:00
Utrikesnämnden Ledamot   1993-10-07 1994-10-03 23:59:00
Utrikesnämnden Suppleant   1988-10-18 1991-09-30 23:59:00