Anna Lindh (S)

Bild på Anna Lindh (S)Avliden 2003-09-11

Parti:  Socialdemokraterna
Född: 1957
Kön: kvinna


Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 2002-09-30 2003-09-11 23:59:00
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 1998-10-05 2002-09-30 23:59:00
Kammaren Ersättare Ersättare 1982-10-08 1985-09-30 23:59:00
Krigsdelegationen Ledamot   2002-10-15 2003-09-11 23:59:00
Krigsdelegationen Ledamot   1998-10-20 2002-10-14 23:59:00