Paula Holmqvist (S)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti:  Socialdemokraterna
Valkrets: Västra Götalands läns norra
Titel: Undersköterska.
Född: 1964
Kön: kvinna
E-post: paula.holmqvist[på]riksdagen.se
Telefon: 08-7865217
Intressent_id: 0974061238314



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2022-09-26
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Utrikesnämnden Suppleant   2018-10-02 2022-10-02
Nordiska rådets svenska delegation Suppleant   2018-10-09 2019-10-31
Försvarsutskottet Ledamot   2018-10-02 2022-09-26
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2018-10-02 2022-09-26
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2018-11-15 2018-12-05
Försvarsutskottet Ledamot   2014-10-07 2018-09-24
Arbetsmarknadsutskottet Suppleant   2014-10-07 2018-09-24
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2017-05-08 2018-09-24
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2017-11-14 2017-12-15
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2014-10-07 2017-05-07
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2016-11-15 2016-12-14
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2016-04-12 2016-05-25
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2015-11-17 2015-12-16
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2015-04-14 2015-06-16