Carl Tham (S)


Tidigare ersättare

Parti:  Socialdemokraterna
Född: 1939
Kön: man
Intressent_id: 0972391843904



Organ Roll Status From Tom
Utbildningsdepartementet Utbildningsminister   1994-10-07 1998-10-06
Kammaren Ersättare Ersättare 1979-10-12 1980-08-31
Kammaren Ersättare Ersättare 1978-03-07 1978-09-30