Anders Borg (M)


Tidigare ersättare

Parti:  Moderaterna
Född: 1968
Kön: man
E-post: anders.borg[på]riksdagen.se
Intressent_id: 0958072321310



Organ Roll Status From Tom
Finansdepartementet Finansminister   2006-10-06 2014-10-03
Kammaren Ersättare Ersättare 1994-10-03 1994-10-07
Krigsdelegationen Ledamot   2006-10-17 2006-10-24