Tullia von Sydow (S)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Socialdemokraterna
Titel: seniorkonsult
Född: 1918
Kön: kvinna
Intressent_id: 0937572393290



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1999-02-03 2002-09-30
Kammaren Ersättare Ersättare 1998-10-05 1999-02-02
Socialutskottet Suppleant   1998-10-13 2002-09-29