Leif Bergdahl (NYD)


Tidigare riksdagsledamot

Parti: 
Titel: docent, med.dr.
Född: 1941
Kön: man
Intressent_id: 0931691314703



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1991-09-30 1994-10-03
Socialutskottet Ledamot   1993-03-17 1994-10-02
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   1993-03-18 1994-10-02
Socialförsäkringsutskottet Ledamot   1991-10-08 1993-03-18