Anders Ahlgren (C)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Centerpartiet
Valkrets: Dalarnas län
Titel: Egen företagare
Född: 1952
Kön: man
Intressent_id: 0920966427818



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2016-01-10
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2012-09-01 2014-09-29
Finansutskottet Suppleant   2014-10-07 2016-01-10
Näringsutskottet Suppleant   2014-10-07 2016-01-10
Näringsutskottet Suppleant   2012-09-06 2014-09-29
Trafikutskottet Suppleant   2012-09-06 2014-09-29