Solveig Ternström (-)


Tidigare riksdagsledamot

Parti: 
Valkrets: Stockholms kommun
Titel: Skådespelare och producent
Född: 1937
Kön: kvinna
Intressent_id: 0911990886006



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2006-10-02 2010-10-04
Kulturutskottet Suppleant   2006-10-10 2010-07-22
Socialutskottet Suppleant   2007-06-18 2010-07-22