Eva Olofsson (V)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Vänsterpartiet
Valkrets: Göteborgs kommun
Titel: Personalsekreterare
Född: 1952
Kön: kvinna
E-post: eva.olofsson[på]riksdagen.se
Intressent_id: 0902086611116



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2014-09-29
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2006-10-02 2010-10-04
Socialutskottet Ledamot   2010-10-12 2014-09-29
EU-nämnden Suppleant   2010-10-12 2012-01-25
Justitieutskottet Suppleant   2010-10-12 2010-12-19
EU-nämnden Suppleant   2008-02-21 2010-10-12
Socialutskottet Suppleant   2006-10-10 2010-10-04
Utbildningsutskottet Suppleant   2006-10-10 2010-10-04
Sammansatta justitie- och socialutskottet Deputerad   2008-01-29 2008-05-07