Erik Åsbrink (S)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Socialdemokraterna
Född: 1947
Kön: man
Intressent_id: 0894934958205



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1999-06-17 1999-09-14
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 1998-10-05 1999-06-16
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1996-03-22 1998-10-05