Carin Jämtin (S)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Socialdemokraterna
Valkrets: Stockholms kommun
Född: 1964
Kön: kvinna
E-post: carin.jamtin[på]riksdagen.se
Intressent_id: 0882001830516



Organ Roll Status From Tom
Utrikesdepartementet Statsråd   2006-10-02 2006-10-06
Utrikesdepartementet Statsråd   2002-09-30 2006-10-02
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2017-05-28
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2006-10-07 2006-12-21
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 2006-10-02 2006-10-06
Socialdemokraterna Partisekreterare   2011-03-26 2016-08-27
Konstitutionsutskottet Suppleant   2015-05-05 2017-05-28
Utrikesutskottet Suppleant   2014-11-05 2017-05-28
Utrikesutskottet Ledamot   2006-10-10 2006-12-21