Nina Kain (SD)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Sverigedemokraterna
Valkrets: Västra Götalands läns södra
Född: 1973
Kön: kvinna
Intressent_id: 0871764071911



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-30 2018-09-24
Trafikutskottet Suppleant   2016-05-27 2018-09-24
Utbildningsutskottet Suppleant   2016-10-28 2018-09-24
Utbildningsutskottet Suppleant   2014-10-07 2016-10-28
Trafikutskottet Suppleant   2014-10-07 2016-05-27