Anna König Jerlmyr (M)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Moderaterna
Valkrets: Stockholms kommun
Titel: Kommunikationskonsult
Född: 1978
Kön: kvinna
Intressent_id: 0807866053922



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2010-10-19
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2009-11-24 2010-10-04
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 2009-04-21 2009-11-23
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2006-10-02 2009-04-20
OSSE-delegationen Suppleant   2006-10-17 2010-10-19
Näringsutskottet Ledamot   2010-10-12 2010-10-19
Arbetsmarknadsutskottet Ledamot   2006-10-10 2010-10-04
Försvarsutskottet Suppleant   2006-10-10 2010-10-04