Kjell-Olof Feldt (S)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Socialdemokraterna
Titel: fil.lic.
Född: 1931
Kön: man
Intressent_id: 0805977157102



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1988-10-03 1990-02-19
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1985-09-30 1988-10-03
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1982-10-04 1985-09-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1979-10-01 1982-10-04
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1976-10-04 1979-10-01