Richard Jomshof (SD)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti:  Sverigedemokraterna
Valkrets: Blekinge län
Titel: SO-lärare.
Född: 1969
Kön: man
E-post: richard.jomshof[på]riksdagen.se
Intressent_id: 0803753212716



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2022-09-26
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2014-09-29
Sverigedemokraterna Partisekreterare   2015-02-26
Krigsdelegationen Ledamot   2018-10-09 2022-10-09
Krigsdelegationen Ledamot   2014-10-14 2018-10-09
Nordiska rådets svenska delegation Ledamot   2017-09-28 2018-10-09
Nordiska rådets svenska delegation Suppleant   2016-09-29 2017-09-28
Nordiska rådets svenska delegation Suppleant   2016-04-08 2016-09-29
Nordiska rådets svenska delegation Ledamot   2015-10-01 2016-04-08
Nordiska rådets svenska delegation Ledamot   2014-10-07 2015-10-01
Justitieutskottet Suppleant   2019-06-18 2022-09-26
Miljö- och jordbruksutskottet Suppleant   2018-10-16 2022-09-26
Utbildningsutskottet Suppleant   2018-10-09 2022-09-26
Justitieutskottet Suppleant   2018-10-02 2019-06-18
Justitieutskottet Suppleant   2014-10-07 2018-09-24
Utbildningsutskottet Suppleant   2014-10-14 2017-12-01
Justitieutskottet Ledamot   2012-11-28 2014-09-29
Försvarsutskottet Suppleant   2010-10-12 2014-09-29
Utbildningsutskottet Suppleant   2012-12-10 2014-09-29
Kulturutskottet Suppleant   2012-01-25 2013-02-21
Miljö- och jordbruksutskottet Suppleant   2012-01-25 2013-02-21
Utbildningsutskottet Ledamot   2010-10-12 2012-11-27