Fredrik Malm (L)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti: 
Valkrets: Stockholms kommun
Titel: Förbundsordförande
Född: 1977
Kön: man
E-post: fredrik.malm[på]riksdagen.se
Intressent_id: 0766496753128



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2022-09-26
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Kammaren Statsrådsersättare Ersättare 2013-08-15 2014-09-29
Kammaren Statsrådsersättare Ledig Ersättare 2013-02-15 2013-08-14
Kammaren Statsrådsersättare Ersättare 2010-10-04 2013-02-14
Kammaren Statsrådsersättare Ersättare 2006-10-06 2010-10-04
EU-nämnden Suppleant   2018-10-09 2022-10-04
Utrikesutskottet Ledamot   2018-10-02 2022-09-26
Försvarsutskottet Suppleant   2018-10-09 2022-09-26
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2018-10-02 2022-09-26
EU-nämnden Suppleant   2014-10-07 2018-10-02
Utrikesutskottet Ledamot   2018-02-15 2018-09-24
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2016-09-29 2018-09-24
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2018-05-15 2018-06-14
Arbetsmarknadsutskottet Ledamot   2015-03-06 2018-01-24
Civilutskottet Suppleant   2016-03-15 2016-09-27
Miljö- och jordbruksutskottet Suppleant   2015-03-06 2016-09-27
Trafikutskottet Suppleant   2014-11-05 2016-01-14
Utrikesutskottet Suppleant   2014-11-05 2015-03-12
Miljö- och jordbruksutskottet Ledamot   2014-10-07 2015-03-05
EU-nämnden Suppleant   2010-10-12 2014-10-07
Utrikesutskottet Ledamot   2013-09-26 2014-09-29
Arbetsmarknadsutskottet Suppleant   2012-10-01 2014-09-29
Utbildningsutskottet Suppleant   2010-11-17 2014-09-29
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2014-04-15 2014-06-12
Utrikesutskottet Suppleant   2013-02-16 2013-09-25
Utrikesutskottet Ledamot   2010-10-12 2013-02-15
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2012-11-27 2012-12-19
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2011-11-24 2011-12-14
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2011-09-20 2011-09-21
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2011-03-31 2011-04-01
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2010-11-23 2010-12-15
Utrikesutskottet Ledamot   2010-02-05 2010-10-04
Kulturutskottet Suppleant   2006-10-24 2010-10-04
Utbildningsutskottet Ledamot   2009-09-03 2010-02-05
Utbildningsutskottet Suppleant   2006-10-10 2009-09-03
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2006-10-24 2007-10-15