Annika Jonsell (M)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Moderaterna
Titel: juridikstuderande
Född: 1969
Kön: kvinna
Intressent_id: 0724153546015



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1995-10-10 1998-10-05
Kammaren Ersättare Ersättare 1995-01-10 1995-10-09
Kammaren Ersättare Ersättare 1994-10-03 1994-10-07
Arbetsmarknadsutskottet Suppleant   1995-01-19 1998-10-04
Socialutskottet Suppleant   1995-01-16 1998-10-04