Nooshi Dadgostar (V)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti:  Vänsterpartiet
Valkrets: Stockholms kommun
Titel: Ombudsman
Född: 1985
Kön: kvinna
E-post: nooshi.dadgostar[på]riksdagen.se
Telefon: 08-7865991
Intressent_id: 0721509806321



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2022-09-26
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Krigsdelegationen Ledamot   2018-10-09 2022-10-09
EU-nämnden Suppleant   2018-10-16 2022-10-04
Socialförsäkringsutskottet Ledamot   2018-10-02 2022-09-26
Civilutskottet Ledamot   2014-10-07 2018-09-24
Konstitutionsutskottet Suppleant   2014-10-14 2018-09-24
Sammansatta civil- och kulturutskottet Suppleant   2018-03-13 2018-05-24