Juno Blom (L)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti: 
Valkrets: Östergötlands län
Född: 1968
Kön: kvinna
E-post: juno.blom[på]riksdagen.se
Intressent_id: 0719332223713



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2022-09-26
Liberalerna Partisekreterare   2019-06-28
Krigsdelegationen Ledamot   2019-09-05 2022-10-09
Arbetsmarknadsutskottet Suppleant   2018-10-09 2022-09-26
Civilutskottet Suppleant   2018-10-09 2022-09-26
Justitieutskottet Suppleant   2019-09-05 2022-09-26
Justitieutskottet Ledamot   2019-02-15 2019-09-05
Utbildningsutskottet Ledamot   2018-10-02 2019-02-15
Justitieutskottet Suppleant   2018-10-02 2019-02-15