Margareta Gunsdotter (-)


Tidigare riksdagsledamot

Parti: 
Valkrets: Västra Götalands läns östra
Född: 1964
Kön: kvinna
Intressent_id: 0697941234716



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2015-05-16 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 2015-02-05 2015-05-15
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2015-02-04
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2013-08-26 2014-09-29
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 2013-05-02 2013-08-25
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2013-05-01
Nordiska rådets svenska delegation Ledamot   2012-10-04 2013-05-30
Nordiska rådets svenska delegation Ledamot   2012-06-19 2012-09-18
Riksrevisionens styrelse Suppleant   2010-10-19 2010-12-31
Socialutskottet Suppleant   2014-10-07 2015-11-03
Kulturutskottet Ledamot   2012-11-28 2014-09-29
Socialutskottet Suppleant   2012-01-25 2014-09-29
Arbetsmarknadsutskottet Suppleant   2011-11-18 2013-02-21
Civilutskottet Suppleant   2011-11-18 2013-02-21
Finansutskottet Suppleant   2012-04-13 2013-02-21
Justitieutskottet Suppleant   2012-04-11 2013-02-21
Miljö- och jordbruksutskottet Suppleant   2012-04-13 2013-02-21
Näringsutskottet Suppleant   2012-04-13 2013-02-21
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2012-04-13 2013-02-21
Skatteutskottet Suppleant   2012-05-03 2013-02-21
Trafikutskottet Suppleant   2011-11-18 2013-02-21
Utbildningsutskottet Suppleant   2010-10-12 2013-02-21
EU-nämnden Suppleant   2012-01-25 2013-01-23
Kulturutskottet Suppleant   2011-11-18 2012-11-27
Försvarsutskottet Suppleant   2012-04-13 2012-11-08
Skatteutskottet Suppleant   2012-01-25 2012-05-02
Konstitutionsutskottet Suppleant   2011-11-18 2012-04-12
EU-nämnden Ledamot   2010-10-12 2012-01-17