Tony Wiklander (SD)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Sverigedemokraterna
Valkrets: Västra Götalands läns västra
Titel: Pensionär.
Född: 1939
Kön: man
Intressent_id: 0693341580004



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2014-09-29
Trafikutskottet Ledamot   2015-01-22 2018-09-24
Konstitutionsutskottet Ledamot   2014-10-07 2015-01-22
Trafikutskottet Suppleant   2014-10-14 2015-01-22
Trafikutskottet Ledamot   2010-10-12 2014-09-29