Caroline Szyber (KD)


Avgången riksdagsledamot

Parti:  Kristdemokraterna
Valkrets: Stockholms kommun
Titel: Jurist.
Född: 1981
Kön: kvinna
Intressent_id: 0666958447826



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2017-05-01 2018-09-23
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 2016-10-11 2017-04-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2016-10-10
Kammaren Statsrådsersättare Ersättare 2014-03-01 2014-09-29
Kammaren Statsrådsersättare Ledig Ersättare 2013-08-22 2014-02-28
Kammaren Statsrådsersättare Ersättare 2010-10-04 2013-08-21
EU-nämnden Suppleant   2014-10-14 2018-09-24
Civilutskottet Ordförande   2017-05-01 2018-09-24
Justitieutskottet Suppleant   2014-10-07 2018-09-24
Konstitutionsutskottet Suppleant   2014-10-14 2018-09-24
Sammansatta civil- och kulturutskottet Deputerad   2018-03-13 2018-05-24
Civilutskottet Ledamot   2016-10-11 2017-04-30
Civilutskottet Ordförande   2014-10-07 2016-10-11
EU-nämnden Suppleant   2010-10-19 2014-10-07
Justitieutskottet Ledamot   2010-10-12 2014-09-29
Konstitutionsutskottet Suppleant   2010-12-20 2014-09-29