Ida Drougge (M)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti:  Moderaterna
Valkrets: Stockholms län
Född: 1990
Kön: kvinna
E-post: ida.drougge[på]riksdagen.se
Telefon: 08-7865448
Intressent_id: 0604811710522



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2019-09-10 2022-09-26
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 2019-02-11 2019-09-09
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2019-02-10
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2017-02-01 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 2016-08-01 2017-01-31
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2016-07-31
Konstitutionsutskottet Ledamot   2018-10-02 2022-09-26
Konstitutionsutskottet Suppleant   2018-01-19 2018-09-24
Utbildningsutskottet Suppleant   2014-10-07 2018-09-24