Mauricio Rojas (FP)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Folkpartiet
Valkrets: Stockholms län
Titel: Docent, verkstadsmaskinreparatör
Född: 1950
Kön: man
Intressent_id: 0591055036519



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Statsrådsersättare Ersättare 2006-10-06 2008-11-10
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2002-09-30 2006-10-02
Sammansatta konstitutions- och utrikesutskottet Suppleant   2007-03-27 2008-11-10
Arbetsmarknadsutskottet Suppleant   2006-10-10 2008-11-10
Konstitutionsutskottet Ledamot   2007-01-16 2008-10-22
Arbetsmarknadsutskottet Suppleant   2002-10-08 2006-10-02
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2004-09-20 2006-10-02
Konstitutionsutskottet Suppleant   2002-10-15 2006-01-17