Thomas Bodström (S)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Socialdemokraterna
Valkrets: Stockholms län
Född: 1962
Kön: man
Intressent_id: 0581480697617



Organ Roll Status From Tom
Justitiedepartementet Justitieminister   2000-10-16 2006-10-06
Justitiedepartementet Statsråd   2002-09-30 2006-10-02
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2010-10-19
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2006-10-07 2010-10-04
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 2006-10-02 2006-10-06
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 2002-09-30 2006-10-02
Krigsdelegationen Ledamot   2006-10-17 2010-10-19
Civilutskottet Ledamot   2010-10-12 2010-10-19
Justitieutskottet Ordförande   2006-10-10 2010-10-04