Stellan Bojerud (SD)


Avliden 2015-07-19

Parti:  Sverigedemokraterna
Valkrets: Dalarnas län
Titel: Författare
Född: 1944
Kön: man
E-post: stellan.bojerud[på]riksdagen.se
Intressent_id: 0575313291605



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2012-09-04 2014-09-29
Kammaren Ersättare Ersättare 2010-10-12 2011-04-17
Försvarsutskottet Suppleant   2012-11-09 2014-09-29
Skatteutskottet Suppleant   2013-02-22 2014-09-29
Utrikesutskottet Ledamot   2010-11-26 2011-04-17
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2011-03-31 2011-04-01