Patrick Reslow (SD)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti:  Sverigedemokraterna
Valkrets: Värmlands län
Titel: Jur.kand./Pol.mag./Master of European Affairs
Född: 1970
Kön: man
E-post: patrick.reslow[på]riksdagen.se
Telefon: 08-7866434
Intressent_id: 0545733815610



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2022-09-26
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2014-09-29
Utbildningsutskottet Ledamot   2018-10-02 2022-09-26
Konstitutionsutskottet Suppleant   2018-10-02 2022-09-26
Justitieutskottet Suppleant   2017-06-07 2018-09-24
Konstitutionsutskottet Suppleant   2017-06-21 2018-09-24
Utbildningsutskottet Suppleant   2017-11-15 2018-09-24
Konstitutionsutskottet Ledamot   2014-10-07 2017-06-14
Justitieutskottet Ledamot   2010-10-12 2014-09-29
Utbildningsutskottet Suppleant   2010-11-17 2014-09-29