Fredrik Christensson (C)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti:  Centerpartiet
Valkrets: Västra Götalands läns norra
Titel: Försäkringssäljare.
Född: 1991
Kön: man
E-post: fredrik.christensson[på]riksdagen.se
Telefon: 08-7864221
Intressent_id: 0519542449425



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2022-09-26
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Utbildningsutskottet Ledamot   2018-10-02 2022-09-26
Arbetsmarknadsutskottet Suppleant   2014-10-14 2018-09-24
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2014-10-07 2018-09-24
Utbildningsutskottet Suppleant   2015-09-18 2018-09-24