Matz Hammarström (MP)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Miljöpartiet
Titel: gymnasielärare
Född: 1959
Kön: man
Intressent_id: 0507199415917



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1998-10-05 2002-09-30
Nordiska rådets svenska delegation Ledamot   1998-10-20 2000-10-18
Skatteutskottet Suppleant   1999-01-01 2002-09-30
Utbildningsutskottet Suppleant   1998-10-20 2002-09-30
Finansutskottet Suppleant   2000-06-15 2002-09-29
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   1998-10-13 2002-09-29
Skatteutskottet Suppleant   2001-11-14 2002-09-29
Finansutskottet Suppleant   2000-06-15 2002-09-23
Skatteutskottet Ledamot   2001-04-04 2001-10-18
Skatteutskottet Suppleant   1999-01-01 2001-04-03
Finansutskottet Ledamot   1999-01-01 2000-06-15
Näringsutskottet Ledamot   1998-10-13 1998-12-18