Anders Sellström (KD)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Kristdemokraterna
Valkrets: Västerbottens län
Titel: Civilekonom
Född: 1964
Kön: man
Intressent_id: 0494431859015



Organ Roll Status From Tom
Europaparlamentet Ledamot   2018-10-03 2019-07-02
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2014-09-29
Finansutskottet Ledamot   2010-10-12 2014-09-29
Civilutskottet Suppleant   2010-12-20 2014-09-29
Skatteutskottet Suppleant   2010-10-12 2014-09-29