Karin Svensson Smith (MP)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Miljöpartiet
Valkrets: Skåne läns södra
Titel: Lärare.
Född: 1956
Kön: kvinna
Intressent_id: 0457308547314



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2006-10-02 2010-10-04
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2005-06-03 2006-10-02
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2002-09-30 2005-06-02
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1998-10-05 2002-09-30
Trafikutskottet Ordförande   2014-10-07 2018-09-24
Trafikutskottet Ledamot   2014-10-07 2014-10-07
Trafikutskottet Ledamot   2006-10-10 2010-10-04
Miljö- och jordbruksutskottet Suppleant   2006-10-24 2010-10-04
Skatteutskottet Suppleant   2006-10-24 2010-10-04
Trafikutskottet Ledamot   2005-06-16 2006-10-02
Trafikutskottet Ledamot   2002-10-08 2005-06-15
Miljö- och jordbruksutskottet Suppleant   2002-10-24 2005-06-02
Trafikutskottet Ledamot   1998-10-13 2002-09-30
Miljö- och jordbruksutskottet Suppleant   1998-10-13 2002-09-30