Louise Edlind-Friberg (FP)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Folkpartiet
Valkrets: Stockholms kommun
Titel: Skådespelare
Född: 1946
Kön: kvinna
Intressent_id: 0456373360003



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2006-01-01 2006-10-02
Kammaren Ersättare Ersättare 2003-02-24 2003-04-06
Kulturutskottet Suppleant   2006-03-09 2006-10-02
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2006-01-01 2006-03-09
Socialutskottet Suppleant   2003-03-03 2003-04-06
Utrikesutskottet Suppleant   2003-03-03 2003-04-06