Johnny Skalin (SD)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti:  Sverigedemokraterna
Valkrets: Västernorrlands län
Född: 1978
Kön: man
E-post: johnny.skalin[på]riksdagen.se
Intressent_id: 0455086201022



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2022-09-26
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2014-09-29
Utrikesnämnden Suppleant   2014-10-07 2018-10-02
EU-nämnden Ledamot   2018-10-02 2022-10-04
Skatteutskottet Suppleant   2018-10-02 2022-09-26
EU-nämnden Ledamot   2014-10-07 2018-10-02
Arbetsmarknadsutskottet Suppleant   2014-10-14 2018-09-24
Finansutskottet Suppleant   2014-10-07 2018-09-24
Utrikesutskottet Suppleant   2014-10-07 2018-09-24
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2017-05-02 2017-06-14
EU-nämnden Ledamot   2012-01-18 2014-10-07
Arbetsmarknadsutskottet Suppleant   2012-04-13 2014-09-29
Civilutskottet Suppleant   2012-04-19 2014-09-29
Finansutskottet Suppleant   2012-01-25 2014-09-29
Justitieutskottet Suppleant   2013-02-22 2014-09-29
Kulturutskottet Suppleant   2013-02-22 2014-09-29
Konstitutionsutskottet Suppleant   2012-04-13 2014-09-29
Miljö- och jordbruksutskottet Suppleant   2013-02-22 2014-09-29
Näringsutskottet Suppleant   2013-02-22 2014-09-29
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2013-02-22 2014-09-29
Skatteutskottet Suppleant   2010-10-12 2014-09-29
Socialutskottet Suppleant   2013-02-22 2014-09-29
Trafikutskottet Suppleant   2013-02-22 2014-09-29
Utbildningsutskottet Suppleant   2013-02-22 2014-09-29
Utrikesutskottet Suppleant   2012-04-13 2014-09-29
Finansutskottet Ledamot   2010-10-12 2012-01-17