Maria Weimer (L)


Tillgänglig ersättare

Parti: 
Valkrets: Uppsala län
Titel: Diplomat.
Född: 1979
Kön: kvinna
E-post: maria.weimer[på]riksdagen.se
Telefon: 08-7864543
Intressent_id: 0414687558527



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
EU-nämnden Suppleant   2015-03-10 2018-09-24
Näringsutskottet Ledamot   2018-01-26 2018-09-24
Försvarsutskottet Suppleant   2014-11-05 2018-09-24
Kulturutskottet Suppleant   2014-11-05 2018-09-24
Miljö- och jordbruksutskottet Suppleant   2018-01-26 2018-09-24
Utbildningsutskottet Suppleant   2016-09-29 2018-09-24
Utrikesutskottet Suppleant   2015-03-12 2018-09-24
Näringsutskottet Suppleant   2016-01-14 2018-01-26
Näringsutskottet Ledamot   2014-12-19 2016-01-12
Utrikesutskottet Suppleant   2014-10-07 2015-03-12
EU-nämnden Suppleant   2015-01-13 2015-03-10
EU-nämnden Ledamot   2014-10-07 2014-12-19
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2014-11-20 2014-12-17