Eva Goës (MP)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Miljöpartiet
Valkrets: Stockholms kommun
Titel: mellanstadielärare
Född: 1947
Kön: kvinna
Intressent_id: 0401344912307



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1994-10-21 1998-10-05
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1988-10-04 1991-09-30
Näringsutskottet Ledamot   1994-10-27 1998-10-04
Skatteutskottet Suppleant   1994-10-27 1998-10-04
Socialutskottet Suppleant   1994-12-15 1998-10-04
Bostadsutskottet Suppleant   1989-10-04 1991-09-29
Utbildningsutskottet Ledamot   1988-10-11 1991-09-29
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   1988-10-11 1991-09-29