Lars Lindén (KD)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Kristdemokraterna
Valkrets: Västernorrlands län
Titel: Småföretagare
Född: 1945
Kön: man
Intressent_id: 0393583311409



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2006-10-02 2009-01-14
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2002-09-30 2006-10-02
Näringsutskottet Suppleant   2006-10-10 2009-01-14
Utrikesutskottet Suppleant   2006-10-10 2009-01-14
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2008-11-20 2008-12-19
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2007-10-18 2008-06-18
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2007-03-22 2007-06-01
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2006-10-10 2006-10-13
Näringsutskottet Suppleant   2002-10-08 2006-10-02
Finansutskottet Suppleant   2004-04-29 2004-11-30