Gösta Bohman (M)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Moderaterna
Titel: jur.kand.
Född: 1911
Kön: man
Intressent_id: 0389619060499



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1990-04-20 1991-09-30
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 1990-03-19 1990-04-19
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1988-10-03 1990-03-18
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1987-06-02 1988-10-03
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 1987-04-27 1987-06-01
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1986-06-08 1987-04-26
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 1986-04-28 1986-06-07
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1985-09-30 1986-04-27
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1982-10-04 1985-09-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1979-10-01 1982-10-04
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1976-10-04 1979-10-01