Gunnel Jonäng (C)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Centerpartiet
Titel: studieinstruktör
Född: 1921
Kön: kvinna
Intressent_id: 0373453467292



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1985-09-30 1988-10-03
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1982-10-04 1985-09-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1979-10-01 1982-10-04
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1976-10-04 1979-10-01