Per Landgren (KD)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Kristdemokraterna
Valkrets: Göteborgs kommun
Titel: fil.lic., idéhistoriker
Född: 1958
Kön: man
Intressent_id: 0363608290410



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2004-05-29 2006-10-02
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 2004-04-26 2004-05-28
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2003-06-14 2004-04-25
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 2003-04-15 2003-06-13
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2002-09-30 2003-04-14
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1998-10-05 2002-09-30
Riksbanksfullmäktige Suppleant   2011-08-25 2014-10-14
Riksbanksfullmäktige Suppleant   2006-10-17 2008-11-21
Skatteutskottet Ledamot   2002-10-08 2006-10-02
Finansutskottet Ledamot   1998-10-13 2002-09-30