Lisbeth Grönfeldt Bergman (M)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Moderaterna
Valkrets: Göteborgs kommun
Född: 1948
Kön: kvinna
Intressent_id: 0321274454602



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2006-10-02 2010-10-04
Nordiska rådets svenska delegation Ledamot   2006-10-17 2010-10-04
Trafikutskottet Ledamot   2006-11-15 2010-10-04
Arbetsmarknadsutskottet Suppleant   2006-10-10 2010-10-04
Trafikutskottet Suppleant   2006-10-10 2006-11-15