Roger Haddad (L)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti: 
Valkrets: Västmanlands län
Titel: Pol.mag.
Född: 1978
Kön: man
E-post: roger.haddad[på]riksdagen.se
Telefon: 08-7865898
Intressent_id: 0308306375022



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2022-09-26
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2014-09-29
Utbildningsutskottet Vice ordförande   2018-10-02 2022-09-26
Arbetsmarknadsutskottet Suppleant   2018-10-09 2022-09-26
EU-nämnden Suppleant   2014-11-05 2018-10-02
Utbildningsutskottet Ledamot   2018-10-02 2018-10-02
Justitieutskottet Ledamot   2015-03-06 2018-09-24
Utbildningsutskottet Suppleant   2014-10-07 2018-09-24
Kulturutskottet Suppleant   2014-11-05 2017-11-09
Trafikutskottet Suppleant   2014-11-05 2016-09-28
Arbetsmarknadsutskottet Ledamot   2014-10-07 2015-03-05
Utbildningsutskottet Ledamot   2012-10-01 2014-09-29
Justitieutskottet Suppleant   2010-10-12 2014-09-29
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2010-10-19 2012-09-30
Utbildningsutskottet Suppleant   2010-10-12 2012-09-30