Robert Halef (KD)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti:  Kristdemokraterna
Valkrets: Stockholms län
Titel: Tandtekniker.
Född: 1964
Kön: man
E-post: robert.halef[på]riksdagen.se
Telefon: 08-7865830
Intressent_id: 0285631067215



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2022-09-26
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2014-09-29
Nordiska rådets svenska delegation Ledamot   2017-09-28 2018-10-09
Nordiska rådets svenska delegation Ledamot   2017-04-07 2017-09-28
EU-nämnden Suppleant   2019-01-16 2022-10-04
Försvarsutskottet Suppleant   2018-10-02 2022-09-26
Justitieutskottet Suppleant   2018-10-02 2022-09-26
Utrikesutskottet Suppleant   2018-10-02 2022-09-26
EU-nämnden Ledamot   2018-10-09 2019-01-16
EU-nämnden Suppleant   2018-10-02 2018-10-09
EU-nämnden Suppleant   2014-10-07 2018-10-02
Trafikutskottet Ledamot   2014-10-07 2018-09-24
Försvarsutskottet Suppleant   2014-10-07 2018-09-24
Utrikesutskottet Suppleant   2014-10-14 2018-09-24
EU-nämnden Suppleant   2010-10-19 2014-10-07
Finansutskottet Suppleant   2010-12-20 2014-09-29
Justitieutskottet Suppleant   2013-02-22 2014-09-29
Trafikutskottet Suppleant   2010-10-12 2014-09-29
Utrikesutskottet Suppleant   2010-10-12 2014-09-29