Ian Wachtmeister (NYD)


Tidigare riksdagsledamot

Parti: 
Född: 1932
Kön: man
Intressent_id: 0272248812808



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1991-09-30 1994-06-10
Krigsdelegationen Ledamot   1991-10-15 1994-06-10
Valberedningen Ledamot   1991-09-30 1994-02-24
EG-delegationen Suppleant   1993-04-23 1993-10-12
EG-delegationen Ledamot   1993-01-21 1993-04-22
Finansutskottet Ledamot   1993-04-23 1994-06-10
Utrikesutskottet Suppleant   1991-10-15 1994-06-10
Finansutskottet Suppleant   1991-10-15 1993-04-22