Jonas Andersson (SD)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti:  Sverigedemokraterna
Valkrets: Östergötlands län
Född: 1989
Kön: man
E-post: jonas.p.andersson[på]riksdagen.se
Intressent_id: 025931369428



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2022-09-26
EU-nämnden Suppleant   2018-10-09 2022-10-04
Kulturutskottet Ledamot   2018-10-02 2022-09-26