Ulla Tillander (C)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Centerpartiet
Titel: ämneslärare
Född: 1931
Kön: kvinna
Intressent_id: 0252987797901



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1993-05-01 1994-10-03
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 1993-02-23 1993-04-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1991-12-01 1993-02-22
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 1991-09-30 1991-11-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1988-10-03 1991-09-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1985-09-30 1988-10-03
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1982-10-04 1985-09-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1979-10-01 1982-10-04
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1976-10-04 1979-10-01
Socialutskottet Suppleant   1991-10-08 1994-10-02
Kulturutskottet Suppleant   1991-10-08 1991-12-03