Cecilia Malmström (FP)


Tidigare statsråd

Parti:  Folkpartiet
Född: 1968
Kön: kvinna
Intressent_id: 0246672208812



Organ Roll Status From Tom
Statsrådsberedningen Statsråd   2006-10-06 2010-01-21
Europaparlamentet Ledamot   2004-07-20 2009-07-14