Erik Almqvist (SD)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Sverigedemokraterna
Valkrets: Västra Götalands läns norra
Född: 1982
Kön: man
E-post: erik.almqvist[på]riksdagen.se
Telefon: 08-7866479
Intressent_id: 0239948123229



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2013-02-21
Nordiska rådets svenska delegation Ledamot   2011-10-12 2012-06-18
Nordiska rådets svenska delegation Ledamot   2010-10-19 2011-09-15
Arbetsmarknadsutskottet Suppleant   2010-10-12 2012-12-19
Finansutskottet Ledamot   2012-01-18 2012-11-21
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2012-01-25 2012-11-21
Socialförsäkringsutskottet Ledamot   2010-10-12 2012-01-17