Mikael Jansson (-)


Tidigare riksdagsledamot

Parti: 
Valkrets: Gävleborgs län
Titel: Gymnasieingenjör.
Född: 1965
Kön: man
E-post: mikael.jansson[på]riksdagen.se
Telefon: 08-7866424
Intressent_id: 0236051814311



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2014-09-29
EU-nämnden Suppleant   2014-10-14 2018-09-24
Försvarsutskottet Ledamot   2014-10-07 2018-09-24
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2017-11-14 2017-12-15
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2017-05-02 2017-06-14
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2016-11-15 2016-12-14
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2016-04-12 2016-05-25
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2015-11-17 2015-12-16
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2015-04-14 2015-06-16
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2014-11-20 2014-12-17
Försvarsutskottet Ledamot   2010-10-12 2014-09-29
Miljö- och jordbruksutskottet Suppleant   2010-10-12 2014-09-29
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2014-04-15 2014-06-12
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2013-11-26 2013-12-17
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2013-04-23 2013-06-18
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2013-02-21 2013-03-06
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2012-11-27 2012-12-19
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2011-11-24 2011-12-14
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2011-09-20 2011-09-21
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2011-06-16 2011-06-17
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2011-03-31 2011-04-01
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Deputerad   2010-11-23 2010-12-15